Новини школи

Як було створено перший онлайн курс з Історії України - розповідає автор Максим Казаков

Як було створено перший онлайн курс з Історії України - розповідає автор Максим Казаков

Школа Знання Онлайн -
Number of replies: 0

Освіта он-лайн – новинка для України. Я мав на меті наповнити цю нову форму ще і новим змістом. Від шкільної програми нам нікуди не втекти і тікати не треба – це історія нашої країни, знання якої личить та стає в пригоді кожній розвиненій людині, фахівцю, громадянину. Для мене стояло питання, як подати цю програму краще, ніж зазвичай робиться, і я знайшов для себе відповідь – «більш зрозуміло, більш цікаво, більш правдиво».

 

Більш зрозуміло. Людська пам'ять краще засвоює логічно пов’язані речі, ніж їх механічний перелік. Можна зубрити назви перших українських друкованих книжок і не згадати їх на ЗНО, а можна зрозуміти, чому людей XVI ст. цікавили буквар, Біблія та граматика, чому саме в такому порядку і саме в ці роки, не раніше і не пізніше – та запам’ятати це.

Більш цікаво. Коли вам не цікаво, то ви пропускаєте повз вуха, коли вам цікаво – ви вчитеся. Усі ми давно і не раз чули, що повстання Хмельницького, то героїчна боротьба українського народу і т.д., і т.п. Так вже звикли до цих слів, що можна і заснути під них. А якщо ви чуєте, що це українська революція європейського зразку, що без поразки під Берестечком на Волині не було б українського міста Харків, що козаки, поваливши Польщу, підштовхнули в гору нові великі держави – Німеччину та Росію, то,  сподіваюсь, сон як рукою знімає.

 

Більш правдиво. Світ не є однозначним і чорно-білим, він складніший і багатокольоровий, така і його історія. Якщо в радянських підручниках або сучасній російській пропаганді суцільна боротьба добра зі злом, то ми не маємо переказувати все це, просто помінявши плюс на мінус. Та і просто фактичні помилки, які в наших шкільних підручниках дбайливо передають з року в рік, я вам передавати не буду. Ми будемо розумніші, будемо дивитися реальному світу в вічі і матимемо успіх.

 

 Я отримав задоволення, створюючи цей курс, тому що поєднував в ньому свої знання науковця і практику репетитора, переосмислював щось, відшуковував кращі текстові і візуальні форми. Сподіваюсь, що ви знайдете в цьому курсі те, що вам наразі треба від історії. «Троянди й виноград, красиве і корисне».

 

Курс "Історія України - підготовка до ЗНО" ви можете пройти на сайті школи Знання Онлайн

Attachment Історія України.png