Новини школи

Стародавня історія України - перша тема курсу "Історія України - підготовка до ЗНО"

Стародавня історія України - перша тема курсу "Історія України - підготовка до ЗНО"

Школа Знання Онлайн -
Number of replies: 0

 

Перша тема присвячена найдавнішому минулому українських земель - періоду в мільйон років - від появи людини на території України до утворення першої держави східних слов'ян - Київської Русі.

 

Для початку ми поговоримо про історію - науку, що вивчає минуле людей; про те, звідки історики отримують знання про минуле (історичні джерела); про романтичну науку археологію та про те, на які періоди археологи поділяють найдавнішу історію.

 

Далі розглянемо заселення території України людьми у "льодовиковий період". Первісні люди займались полюванням та збиранням дарів природи, мігрували в пошуках їжі, виготовляли перші знаряддя праці, житла та твори мистецтва. Після цього слова "антропогенез", "палеоліт" та "тотемізм" стануть зрозумілими та майже рідними:-)

 

Продовжимо ми розповіддю про глобальне потепління 12 тисяч років тому, що змінило клімат на планеті та, врешті решт, змусило людей вигадати принципово нові форми діяльності - землеробство та тваринництво ("неолітична революція"). Далі - опанування першими металами - міддю та бронзою. Ми згадаємо про трипільську культуру, степові кургани та появу колеса на території України.

 

В наступному занятті у нас з'являться перші письмові свідчення про українські землі - їх залишать нам стародавні греки, що будували свої прекрасні міста на берегах Чорного моря (Херсонес, Ольвія, Феодосія та інші). Ви дізнаєтесь про кочові народи Степу - кіммерійців, скіфів та сарматів, що панували тоді на території України. Найвідоміші з них - скіфи - створили першу державу на українських землях та змусили безславно відступати найсильнішого тодішнього володаря - перського царя Дарія.

 

Насамкінець ми розглянемо грандіозний процес Великого переселення народів, що зруйнувало велику Римську імперію та вивело на історичну арену давніх слов'ян - наших безпосередніх предків.  Землероби-язичники, вони легко ставали воїнами та розселялись на величезні території. Їх нащадки створять блискучу Київську Русь.

 

Приємного навчання!

 

Курс "Історія України - підготовка до ЗНО" доступний для вивчення на сайті школи Знання Онлайн.

Attachment трипільська культура.png